Bitcoin Drops $1,450 jako Miners Trigger Selloff

Bitcoin zrzucił wczoraj 1.450 dolarów, ponieważ górnicy sprzedawali stosy na Bitcoin.
Cena uderzyła w 9.960 dolarów, najniższa od ponad miesiąca.
Górnicy wcześniej wyprzedali się w dużych ilościach na początku roku, kiedy Bitcoin walczył o ponad 10.000 dolarów.

Bitcoin spadł 1.450 dolarów w ciągu 24 godzin jak górnicy pozbyli się przechowywanych w BTC, rozpoczynając kaskadę, która wysłała Bitcoin do najniższego punktu w ciągu miesiąca. Wypadek, który widział Bitcoin spadek poprzez wsparcie, które odbyło się od początku sierpnia, był prawdopodobnie wytrącone przez górników Bitcoin, którzy wydają się sprzedawać luzem w powtórzeniu tego, co widzieliśmy w czerwcu, kiedy Bitcoin rozbił 1000 dolarów w ciągu 24 godzin.

Bitcoin traci miesięczne wsparcie.
Bitcoin walczy o przekroczenie 12.000 dolarów i pozostanie tam przez ostatni miesiąc, chociaż ostatnio mógł liczyć na 11.000 dolarów jako strefa wsparcia. Przebił się przez to jednak wczoraj i spadł do 9.960 dolarów, a następnie odbił się:

Wykres Bitcoin’a

Prekursorem dla Bitcoin selloffu były duże ilości Bitcoin Up przenoszone z portfeli związanych z firmami wydobywczymi Bitcoin do giełd, z ruchami ₿1,500 przychodzącymi grubo i szybko:

Bitcoin wielorybniczy

Ruchy te nie pozostały niezauważone przez społeczność, a więcej niż jeden obserwator odbierał transfery:

Wynikający z tego krach cenowy był więc bardzo prawdopodobny w związku z nieodpowiedzialną sprzedażą Bitcoina przez giełdy za jednym zamachem, co zauważył analityk blockchainu Ki Young Ju:

Ju wygłosił takie samo oświadczenie, kiedy Bitcoin przeżył podobną kraksę w czerwcu, ponieważ stracił 1000 dolarów, które oddał na samotny basen górniczy sprzedający tysiące BTC na otwartym rynku.

Pomimo, że wiele zakładów zostało zrujnowanych, dobrą wiadomością jest to, że nie było żadnego podstawowego powodu, dla którego Bitcoin miałby się rozbić, co stanowiłoby świetną okazję do zebrania kilku tanich monet za odbicie, które miejmy nadzieję pojawią się na rynku, gdy pył opadnie na ten spadek.